Pavasarį sužydės balkonai

Balkonuose augalaiPavasarį prasideda tikra gamtos šventė – ji atsigauna, krenta sėklos į suartas dirvas, visi žino, kad nuo šiol viskas bus gerai, ir viskas tik gerės. Tad smagu, tai pripažinus, pasakyti, kad gyvenimas gali būti gyvybingas ne tik lauke, ne tik pas tuos žmones, kurie turi nemažus nuosavos žemės sklypus, bet ir paprasčiausiame balkone.

Kas užaugs balkone

Nuo seno aišku, kad vienas geriausiai balkono sąlygomis augančių dalykų visada yra sėklos prieskonių. Su jomis galima susidaiginti kvepiantį baziliką, krapą ar kokią nors net papriką. Taip pat ne ką prasčiau negu stiklainėlyje, balkone taipogi augs ir svogūnų laiškai. Dar galima bandyti auginti gėles, jeigu jums tai teikia tikrai daug džiaugsmo. Taip pat nepamirškite užsiauginti ir salotų, kurios jums leis pasimėgauti pusryčiais tiesiai iš gamtos karštą vasaros dieną. Gali būti, kad užaugs ir koks agurkas ir pomidoras, jei jiems skirsite pakankamai žemės. Tačiau derlius tikrai nebus toks geras, koks būtų šiltnamyje. Būtinai pasisėkite ir kokią nors petražolę bei pipiriuką – visada smagu užsiauginti prieskonių.

Kaip auginti balkone

Visų pirma, žinokite, kad kiekvienos sėklos turi savo specifinį laiką, kada jas reikia daiginti. Turite skaityti, kas parašyta ant pakuotės, ir tada bus daug aiškiau. Be to, turite suprasti, kad balkonas nėra laukas, tai reikės ir daugiau priežiūros, nebus taip paprasta, kaip auginant darže. Pasėję sėklas, turite pasistengti, kad jos išdygtų, o ne supūtų. Pagrindinis dalykas, kurio gali pritrūkti, tai – šviesa. Jeigu balkonas turi sienas, o jūs savo dirvos lovelius nuleisite ant grindų, galbūt tos sienos užstos šviesą, ir tos šviesos kris į daigus tik valandą per dieną. Jūsų tikslas yra padaryti taip, kad šviesos būtų kuo daugiau, taigi, tikriausiai turėsite savo daigus pakelti šiek tiek aukščiau. Taip pat būtinai turite nepamiršti drėgmės. Galite vazonus ir lovelius tiesiog užtiesti kokia nors agro plėvele, ir tai jums leis užtikrinti didesnę šilumą. Jeigu sėklos bus labai daigios, tai išdigs beveik visos. Tokiu atveju, turėsite jas praretinti, ir tai bus tiesiog būtina.

Ką auginti darže

Tačiau, kad ir kaip bandysite, balkone nesubrandinsite bulvių, morkų, ridikų. Tokie dalykai auga tik darže, kur būna daug dirvos ir daug laisvės. Todėl net nešvaistykite pinigų sėkloms, pirkite tik tokių, kurie gali sudygti ir suteikti jums maisto.

Viena mintis apie “Pavasarį sužydės balkonai”

  1. Taip balkonai visada sužydi įvairiausiomis gėlėmis, tačiau visi mėgsta puošti savo namų aplinka, o apie viešas erdves dažnai pamiršta t.y. dažnai praeina pro šiukšlę ir dar paspiria ją. Nebereikalo parkuose ir gatvėse pastatytos šiukšliadėžės- jomis reikia naudotis, o ne šiukšlinti kur papuola.
    http://www.miestui.lt/mazoji-architektura/lauko-siuksliadezes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *