Finansinis raštingumas: kada galima pirkti lizingu

Užsukę į tokias interneto parduotuves kaip 1a.lt, galima pastebėti, kad kai kurios prekės, esančios didesnės vertės, gali būti nusiperkamos netgi lizingu. Tai – patogus ir greitas būdas įsigyti prekes, kurių tikrai nori. Ypač, kai trūksta pinigų. Tačiau ar visada verta naudotis šia lengvata ir pirkti daiktus, neturint jam sukauptų lėšų?

Pirkimas lizingu – dažnos prekės

FinansaiVeikiausiai kai kurias prekes galima išskirti kaip dažnesnes.Ką dažniausiai žmonės internete perka lizingu? Galima pastebėti, kad labai dažnai lizingu žmonės perka stambiąją elektroniką. Tai gali būti buities prekės: skalbimo mašinos, šaldytuvai, indaplovės. Taip pat dideli televizoriai. Kažkas, ką planuojama naudoti kone kasdien ir kas atrodo labai palengvintų gyvenimą. Suprantamas toks noras pirkti būtinas prekes, tik kaskart vertėtų atsižvelgti į tai, ar tikrai reikia prekes pirkti būtent lizingu.

Kodėl viskas atrodo taip paprasta?

Žmonės dažnai nepagalvodami nieko nusiperka prekę lizingu. Psichologiškai tai nesukelia tokio efektų, kokį sukeltų poreikis sumokėti staiga visą sumą, kurios vertas yra pirkinys. Taigi, mes savotiškai save apgauname, matydami vietoje 1000 eurų tik kokius 89 eurus kas mėnesį. Taip pat tai labai patogu, nes paprastai gyvenime mes negauname dalykų, už kuriuos nemokame, kurių neįperkame, bet jie brangūs. Taigi, staiga gavę brangų neįperkamą daiktą patys patiriame gyvenimo kokybės pagerėjimą, imame jaustis kaip gyvenantys daug geriau. Galiausiai, patraukli reklama skatina negalvoti apie rizikas, juk lizinguotojas dar iš to ir uždirba, reklama skatina pasinaudoti tokiu pasiūlymu, kas kartą tai darydama kūrybingai ir išmaniai. Tad susivilioti yra labai paprasta.

Kada galite sau tai leisti, o kada ne

Todėl verta paklausti savęs, ar tikrai galite sau leisti tą lizingą? Atsižvelkite į šiuos triukus ir psichologines manipuliacijas. Tai yra tas pats, kaip imti paskolą ar greitąjį kreditą. Už jus bankas sumoka kainą, taigi, jūs esate su paskola. Įvertinkite labai gerai savo finansines galimybes – ar esate užtikrinti, kad tikrai galėsite kas mėnesį mokėti tą lizingo sumą? Skaičiuokite galvodami apie būtinus būsimus pirkinius ir esamas pajamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *