Sakoma, kad mirštame nuo dviejų dalykų: nuo kamščio arba replių, turint omenyje infarktą arba vėžį. Vežio tyrimai atliekami dažniau tiems žmonėms, kurie turi padidėjusią riziką tokia liga sirgti. Tarkime, patyrė didelį cheminį ar radiacinį poveikį, turi labai didelė paveldimumo galimybę ar buvo supiktybėjęs apgamas ir pan. Tačiau dauguma žmonių labai dažnai dėl vėžio nesitikrina. Dažniausiai vėžys randamas netyčia, ir arba dar būna laiko su juo kovoti, arba būna per vėlu.
Kas gali apsaugoti nuo vėžio
Būtent dėl to, kad vėžys plinta ir auga labai greitai, svarbu dažniau tikrintis. Aišku, vežio tyrimai niekam neatrodo kaip šiaip malonus laisvalaikis. Dėl to, pavyzdžiui, moterims yra nustatyta kvota: kas 3 metus privalo tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio grėsmės. Vyrai vyresniame amžiuje tikrinasi dėl prostatos. Be to, kad reikia tikrintis, dar rekomenduojama gyventi taip, kad tikimybė susirgti būtų kuo mažesnė. Kas tokią tikimybę mažina? Pavyzdžiui, rekomenduojama nerūkyti, nes rūkymas labai padidina vėžio riziką. Taip pat rekomenduojama nevalgyti prikepusio, prisvilusio maisto, saugotės UV saulės spindulių, valgyti daugiau vaisių, judėti, sportuoti, sveikai maitintis.
Vėžio rūšys ir simptomai
Iš tiesų vėžio rūšių yra labai daug. Melonoma – labai sunki vėžinė liga, kuri kitaip vadinama odos vėžiu. Ji labai greitai gali progresuoti, tačiau ir pastebima ji kur kas greičiau nei koks plaučių vėžys. Reikia visą laiką stebėti savo organizmą, daryti viską, kad tik nesupiktybėtų apgamai, atkreipti į juos dėmesį. Taip pat yra kraujo vėžys, kasos, skrandžio, kepenų, plaučių, smegenų, ginekologinių organų, prostatos ir kt. vėžiai. Simptomai pasireiškia bendru sveikatos būklės blogėjimu ir specifinės srities organų prasta veikla.
Ligos eiga ir gydymas
Paprastai vėžys gydomas biologiniais vaistais ir chemoterapija. Gydymo metu pacientai nuplinka, jaučiasi labai prastai, sunkiai atgauna kvapą, serga, sunkiai dirba. Tačiau ligą galima įveikti, ypač daug suteikia žmogaus pozityvus nusiteikimas, teigiamas požiūris į gyvenimą, nepasidavimas ligai, vilties ir tikėjimo turėjimas. Taip pat reikia ir gauti atitinkamą gydymą, kad būtų galima pasveikti.