Kam leisite pinigus, puoselėdami sodą

Kai atrodo, kad viskas, kas iš savo daržo ir sodo nieko nekainuoja, tenka pripažinti dar ir tai, kad kai kurių sodininkystės produktų kaina visgi turėtų įeiti ir į galutinę sodo derliaus kainą. Tad, jeigu norite užsiimti sodininkyste, verta iš anksto paskaičiuoti, kam sezono metu prireiks leisti pinigus.

Trąšos ir durpės

KainosVisų pirma, reikėtų numatyti, kad bus tokių produktų kaina, kurie leis tinkamai patręšti dirvą. Nerekomenduojama eiti lengviausiu keliu bei auginti kenksmingas daržoves ar vaisius, ir tręšti viską chemikalais, nuodijančiais, nokinančiais, auginančiais. Visada verta rinktis natūralius būdus pamaitinti dirvą, juk užauginti produktai vėliau taps mūsų maistu. Geras variantas yra kompostas arba mėšlas, tačiau jie turi labai blogą kvapą, be to, jų yra ribotas kiekis, kiek pas žmogų susidaro. Tad pačiu geriausiu ekologišku tręšimu galima būtų įvardinti durpių substratus. Jie neturi tokio nemalonaus pašalinio poveikio, gražiai atrodo, lengvai išsibarsto ir pasiskirsto. Su durpių substratais tinka tręšti ir daržoves, ir gėles, ir daržus, ir šiltnamius. Juos galima nusipirkti mažmeninėje arba didmeninėje prekyboje. Galima ir netręšti, tačiau tuomet vėliau gali tekti gailėtis, kad padarėte ne viską, ką galėjote, ir dėl to dabar tenka liūdėti dėl nepasisekusio derliaus.

Sodinukai ir sėklos

Kitas pirkinys, kuriuo reikės pasirūpinti dar ankstyvą pavasarį – įvairūs sodinukai ir sėklos. Gal daiginsite viską patys, tuomet reikės tik sodinukų. O gal ir kitaip pasielgsite. Tačiau tai yra visa ko esmė. Sėklas ir sodinukus verta rinktis aukščiausios kokybės, kad viskas išaugtų tikrai taip, kaip ir turi išaugti.

Vazonai, šiltnamiai

Galiausiai, reikia nepamiršti ir visos tos auginimo vietos. Sodinukus gal ir galėsite daiginti namie ant palangės, vazone. Tačiau galiausiai viskas turės augti, ir tą geriausia būtų padaryti normaliame šiltnamyje. Tad reikės įrengti šiltnamį.Laistymo įrangos, įrankių irgi reikės. Galbūt šiltnamis jau iškart turės savo laistymo įrangą ir sistemą. Bet visgi būkite nusiteikę, kad kartais eisite su laistytuvu tarp savo derliaus aruodų. Taigi, visi šie dalykai jums šiek tiek kainuos.

Viena mintis apie “Kam leisite pinigus, puoselėdami sodą”

  1. Pasišventę sodininkai sėklomis pasirūpina ankstyvą pavasarį. Manau sėklas būtina rinktis tik aukščiausios kokybės norint, kad visos daržovės užauktų kokybiškos ir vešlios. Juk dažnai ne veltui sakoma, kad nusipirkus mažiau kokybišką dažnai tenka mokėti antrą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *