Keičiasi valiutos, keičiasi ir paskolos

PaskolosSunku pasakyti, kuriais laikais paskola su mažomis palūkanomis buvo dažnesnis pasirinkimas nei brangios paskolos. Tačiau galima pastebėti, kad paskolų pasaulis gimė ne šiandien ir ne šiame tūkstantmetyje. Nuo senų laikų paskolos egzistavo įvairiausiomis formomis, o tos formos evoliucionavo iki šių laikų, kada vartotojui gali būti suteiktas maksimalus informacijos kiekis ir geriausios sąlygos. Verskime istorijos puslapius ir pažiūrėkime, kada kokios paskolos kur būdavo suteikiamos.

Natūriniai mainai ir paskolos „atidirbant“

Tokios kaip dabar credit24 siūlomos paskolos senovėje būtų atrodę kaip nesuprantamas dalykas. Juk kadaise net ir valiutos tokios vieningos nebuvo. Brangenybės, šilkai, prieskoniai, gyvuliai ir vergai, žemės ploteliai – tai vienetai, kurie buvo brangūs, kuriuos būdavo keisti į vieną ar kitą vienetą. Dažnas valstietis įsiskolindavo ponams iki gyvos galvos, nes galbūt norėdavo dirbti ir uždirbti, būdamas kažkur. Tad tokia galimybė kaip natūriniai mainai kažkam tapdavo pasipelnymo šaltiniu, kažkam viso gyvenimo lažu. Žmonės dirbdavo ponui, kad išsimokėtų skolą – kad gali dirbti žemę ir kažkur gyventi. Dažni atvejai, kada tiesiog savo vaikus – dukras ištekėti ar sūnus darbams dirbti – atiduodavo tėvai ponams tam, kad tėvai galėtų gyventi kažkurioje žemėje. Sunkūs buvo laikai, o pasirinkimų ir laisvių buvo mažiau, kai kam jų išvis nebuvo.

Valiuta ir pirmieji bankai

Valiuta atsirado ir keitėsi, dėl infliacijos kiekvienas centas tapo šimtus kartų mažiau vertingas nei kadaise. Galiausiai pirmieji paskolas teikiantys bankai ėmė įsigalėti berods prieš 100 ar 200 metų, priklausomai nuo vietovės ir regiono. Tačiau pirmųjų bankų sistemos buvo painios, o daug ką padarė ir Didžiosios depresijos metai, taip pat karai. Taigi, pirmieji bankai ir jų paskolos įvarė daug ką į kampą. Gal iš čia tie senoviniai priežodžiai apie bankus, ir patarimai niekada nesiskolinti. Tačiau šiais laikais mes gyvename visiškai kitaip ir paskolos yra teikiamos tokiomis sąlygomis, kad abu sandorio dalyviai būtų maksimaliai apsaugomi.

Skaitmeniniai pinigai ir skaitmeninės paskolos

Nors paskolos bitkoinais dar nėra teikiamos, tačiau gali būti, kad greitu metu nutiks ir tai. Kol kas mes jau kelis dešimtmečius mėgaujamės internetine bankininkyste, kai fiziškai neturime jokių pinigų, tačiau jų buvimą įrodo skaičiai ekranuose. Ir už tas neegzistuojančias fiziškai vertes mes galime pirkti, atsiskaityti. Netgi – internetu gauti greitus kreditus ir greitas paskolas. Taigi, viskas tapo virtualu, tačiau kartu mums tai atrodo tikra.

2 mintys apie “Keičiasi valiutos, keičiasi ir paskolos”

  1. Iš ties nuo seniausių laikų egzistavo paskolos, kurios buvo teikiamos įvairiausiomis formomis. Šiai dienai daugelis neisivaizduoja savo gyvenimo be paskolos, julab kai atlyginimai tokie maži ir žmonėms sunku sudurti galą su galu.

  2. Kai pasikeitė valiuta, pasikeitė ne tik paskolos, bet ir aplamai visos kainos. Tačiau vis dar galima rasti drabužių, papuošalų ar buities prekių geromis kainomis, ypač perkant internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *