Kompresoriai įvairioms gyvenimo situacijoms!

Oro suspaidimo įrenginiaiSuslėgtas oras šiais laikais yra naudojamas įvairiausiose situacijose: šaldymui palaikyti, autoservisuose, sodininkystėje ir taip toliau, tačiau ar susimąstėte kas slegia orą ir kaip tai iš viso įmanoma padaryti? Turbūt daugeliui jau yra girdėtas terminas kompresoriai, tačiau mažai žino tikrąją šio daikto paskirtį. Būtent kompresoriai suslegia orą, kuris yra naudojamas įvairiausiose gyvenimiškose srityse. Kompresorių gali būti įvairiausių rūšių: stūmokliniai kompresoriai, tiesioginės oro pavaros kompresoriai, kompresoriai su diržine pavara, sraigtiniai kompresoriai ir kiti. Kompresoriai taip pat gali būti skirstomi ir pagal galingumą, o kiekvienas pasirenka tokį, kokio jam reikia. Didelės įmonės renkasi itin galingus kompresorius, tačiau ir kainos būna milžiniškos, o paprastos įmonės ar žmonės, kuriems jų reikia kasdienėm reikmėm perka kur kas silpnesnius ir pigesnius kompresorius. Kompresorius žmonių yra dažnai lyginamas su elektros stotimi. Pirminio paruošimo linija – tai transformatoriai ir dažnio keitikliai, kurie paruošia elektros stoties pagamintą srovę iki mums reikalingų parametrų. Panašiai yra ir su suspausto oro sistema. Kad oras įgautų savo jėgą, nekenktų įrangai ir įrankiams – būtina, kad jis būtų švarus, sausas, tinkamo srauto ir priklausomai nuo poreikio su tepimo alyva arba be jos. Todėl išeinantį iš kompresoriaus oro srautą reikia specialiai apdirbti. Šiam tikslui yra pasitelkiama tam skirta įranga.

Kompresorius – tai įrenginys, kuris elektros variklio pagalba suspaudžia orą. Kad kompresoriui nereikėtų dirbti pastoviai, suspaustas oras kaupiamas plieninėje talpykloje. Tokiu būdu kompresorius įsijungia tik esant būtinybei, kad palaikytų reikalingą slėgį. Kuo mažesnis suspausto oro suvartojimas ir slėgio svyravimas, tuo mažesnės talpos gali būti. Kompresoriai gali būti sraigtiniai ir stūmokliniai. Pagal naudojimo paskirtį jie gali būti plataus naudojimo oro kompresoriai, kurie yra skirti paprastesnėms suslėgto oro tiekimo užduotims namų aplinkoje, profesionalūs portatyvūs kompresoriai, skirti sudėtingoms sąlygoms statybos darbų aikštelėse ir komercinio tipo kompresoriai, kai pastovaus suslėgto oro tiekimo reikia kasdien. Pastarieji pasižymi pažangiausia technologija bei maksimaliu efektyvumu. Jei sugedo jūsų kompresorius, atliekamas kompresorių remontas.

Taigi, kaip jau matote, kompresorius yra gana dažnas mūsų gyvenimo palydovas, kuris virus darbus paverčia daug lengvesniais. Svarbiausia tiksliai žinoti kokio galingumo ir kitų parametrų jums reikia iš kompresoriaus, kad netektų už jį permokėti. Kaip jau buvo minėta, kuo galingesnis, tuo brangesnis, o brangesnis šiuo atveju nebereiškia keliasdešimt eurų daugiau. Kainos šioje rinkoje svyruoja tūkstančiais, todėl permokėdami galit kur kas labiau nudegti. Būkite apdairūs ir rinkitės tik tokį, kokio jums būtent reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *