Biuro aprangos kodai

Kai kažkur naujai įsikūrę Kauno verslo centre nuomojamos patalpos, galima tikėtis, kad toje vietoje netrukus padidės biurų darbuotojų koncentracija. Tačiau Kaunas – ne Briuselio centras, kur kiekvienas biuro darbuotojas eina į darbą su nauju kostiumu ir atrodo labai oficialiai, nes yra politinis diplomatas. Kaune biuruose dirba įvairiausių profesijų atstovai, kurie gali dėvėti skirtingus drabužius. Nors visgi galbūt tam tikras „aprangos kodas“ yra, tik jis skirtinguose darbuose suprantamas skirtingai.

Oficialusis – kostiumai

Verslas LietuvojeĮžangoje minėtieji kostiumai – tai pats griežčiausias aprangos kodas. Vyrams kostiumai yra klasikiniai rūbai, prie jų dera klasikiniai batai. Priklausomai nuo pareigų griežtumo, gali būti, kad tiks tik juodi kostiumai, juodi marškiniai. Nors ir Amerikos prezidentas mėgsta dėvėti ir šviesius kostiumus. Visgi aukštų pareigų pareigūnai paprastai renkasi juodus kostiumus, kartais plius, liberaliausi – mėlynus, rudus, smėlio spalvos ir pan. Moterims aprangos kodas yra nerašytas, bet privalomas. Tai paprastai irgi yra dviejų dalių kostiumėlis. Viršus – švarkelis ir po juo kyšantys marškiniai. Apačia – kostiuminės moteriškos kelnės arba kostiumėlio sijonas, kuris neturėtų būti per trumpas. Tuomet oficialūs bateliai. Papuošalai turėtų būti klasikiniai ir santūrūs, makiažas, šukuosenos – taip pat neišsiskiriantys, klasikiniai. Tačiau toks aprangos kodas galioja tik ministerijose, politikoje, itin griežtuose sluoksniuose.

Laisvesnis – išeiginiai rūbai

Yra ir kitoks aprangos kodas – tai išeiginiai rūbai, kurie nebūtinai turi būti apibūdinti kaip šie minėtieji griežčiausi kostiumėliai. Tai gali būti ir kažkokios liberaliau suprantamos išeiginės kelnės. Moterims – ir įvairios suknelės. Vyrams gali būti ir džinsai ir kažkoks oficialesnis švarkas. Iš esmės, tai tiesiog išeiginiai drabužiai, kurie visada turi būti tvarkingi ir prižiūrėti, su kuriais namuose nelabai vaikštote. Toks stilius vyrauja daugumoje kontorų, gal tik ten dirbantys vadovai puoselėja griežtesnį aprangos stilių, nes jiems tenka dalyvauti tam tikruose susitikimuose, kurie reikalauja deramo tono.

Visiškai laisvas stilius – kaip kas nori

Kai kuriose kontorose, dažniausiai susijusiose su kūrybiniu darbu, galima rengtis kaip nori. Tačiau tai vis tiek papratai yra tam tikras stilius, tik tiek, kad jam suteikiama laisvė ir biuras niekaip to neriboja, leidžiama atsiskleisti asmenybei.

Vakarėliams padiktuotas aprangos kodas

Pats įdomiausias biurams būdingas aprangos kodas – tas, kuris naudojamas ir propaguojamas vakarėlių, švenčių metu. Biuro šventėse darbuotojai dažnai skatinami laikytis kokios nors temos, tematikos. Pavyzdžiui, mafija, spalvos, vasara, ateitis, kino žvaigždės ir kita. Tuomet vyksta savotiškas karnavalas ir visi lenktyniauja savo įdomiausia apranga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *