Kaip broliai sklypą pasidalijo

Kadastriniai matavimaiŽemės matuotojai, žemėtvarkoje dirbantys žmonės puikiai žino, kad kadastriniai matavimai dažnai tampa itin didelių pykčių ir kivirčų priežastimis. Nesutaria dažniausiai kaimynai, kai tenka paslinkti tvorelę, nes pamatavus paaiškėja, kad lygi tol kadastriniai matavimai nebuvo atlikti ir sklypas buvo pasidalintas ne po lygiai. Tas, kieno sklypas sumažėja, visada pyksta. Tas, kieno padidėja – džiaugiasi arba jaučiasi nesmagiai. Tačiau, pasirodo, kadastriniai matavimai ir žemės padalijimas sukeldavo konfliktų jau nuo senų seniausių laikų. Štai Evangelijoje yra vienas pasakojimas apie tai, kaip du broliai negalėjo pasidalinti žemės.

Turėjo puikios žemės

Istorija iš Evangelijos pasakoja, kaip vienas žmogus turėjo puikų ūkį, visą gyvenimą gausiai dirbo ir stengėsi išlaikyti šeimą, sukaupti turto. Deja, eidamas senatvės metus, suprato, kad jau artėja jo paskutinioji. Užrašė jis testamente savo valią: žemę atiduoda dviem sūnums, ir šie turės kažkaip ją pasidalinti. Vos tik tėvas numirė, tarp brolių užvirė kova.

Negalėjo sklypo pasidalinti

Vos tik broliai pradėdavo matuoti žemę, imdavo pyktis. Kur bepastatytų pagaliuką, kaip kuris atmatuotų, tučtuojau antrasis imdavo prieštarauti, jog blogai pamatuota. Sunku pasakyti, ar tikrai kiekvienas stengėsi matuodamas sau daugiau žemės atsiriekti, ar tik taip atrodydavo jiems abiem. Tačiau laikas bėgo, prasidėjo sėja, o jie vis dar nebuvo žemės pasidalinę, aiškėjo, kad jeigu greičiau šio klausimo neišspręs, tai ir ūkio negalės vesti jokio. Kvaili broliai dar ilgai būtų ginčijęs, kaip matuoti žemę, kam kiek sklypo priklauso, jeigu čia nebūtų įsikišęs vienas išminčius.

Viską išsprendė išminčius

Anas ginčą išsprendė labai protingu ir gudriu būdu. Jis pasakė: „Jaunesnis brolis žemę pamatuos ir nubrėš aiškią ribą. Vyresnis brolis išsirinks, kuri dalis jam priklauso“. Iš pradžių broliai apsidžiaugę sutiko, abu galvodami, kaip gerai. Ir tik atėję į žemę jie suprato išmintį. Pirmasis niekaip negalėjo pamatuoti taip, kad žemės būtų ne po lygiai. Jam teko dalinti taip, kad nesigraužtų, ar gaus vieną sklypo pusę, ar kitą. O antrasis turėjo pasitenkinti ir savo nuožiūra pasirinkti tą, kuri jam labiau patiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *