Kur naudosite žiūronus

Kam šiais laikais reikalingi ziuronai, kai galingais optikos prietaisais tampa mūsų išmanieji telefonai, o teleobjektyvai, montuojami ant foto aparatų, taip pat yra stiprūs? Žiūronai gali būti ir yra tikrai rimti išradimai tada, kai jie skirti žiūrėjimui pagal specifinę paskirtį. Kur žmonės šiais laikais naudoja žiūronus?

Paukščių stebėjimui

Geri žiūronaiTiems užkietėjusiems paukščių mylėtojams, mėgstantiems nuo visko atsiriboti ir tiesiog išeiti į gamtą, ziuronai yra kažkas tokio, kas gali leisti pasijusti tikrais gamtininkais. Tik su tikrais ir galingais žiūronais gali eiti stebėti paukščių. Taip sako ir gamtos stebėtojas Tomas: "Labai mėgstu fotografuoti paukščius, domiuosi gamtos fotografija. Tačiau pirmiausia už viso to eina pats stebėjimas. Ne visada fotografuoju, dažniau tiesiog stebiu. O stebėjimui tikrai patogesnis prietaisas yra žiūronai, tele objektyvas apima daug mažesnę sritį, su juo ne taip patogu stebėti. Žiūronai leidžia daryti patogius manevrus, reguliuoti nuotolį, lengviau užfiksuoja vaizdus. Kartu smagu naudotis senu, klasikiniu įprasta fizika pagrįstu mechanikos išradimu. Turiu vienus senus senelio žiūronus, juos labai branginu. Bet dažniau naudoju naujus pirktus ir vis atnaujinamus žiūronus“, – sako gamtos mylėtojas.

Žvaigždžių stebėjimui

Specialūs ziuronai su teleskopais – tai išradimas, padedantis stebėti žvaigždes. Jeigu nenorite to daryti pasistatę tradicinį teleskopą, galite turėti pačius sunkiausius ir didžiausius žiūronus bei stebėti su jais. Kartais tokius galime pamatyti turistinėse vietose, pavyzdžiui, ant kokio įžymaus kalno Italijoje. Už tam tikrą kainą tada galima pasidairyti per tuos žiūronus – teleskopus.

Medžioklei

Kol vieni gamtos mylėtojai tupi krūmuose su žiūronais ir tiesiog grožisi gamta, kitiems tenka tupėti kituose krūmuose, taip pat su šiais optikos prietaisais stebėti gyvūnus, ir drauge trauktis ginklą. Liūdna, bet gyvūnų medžioklė kai kam yra didžiausia pramoga. Čia taip pat pasitarnauja specialūs žiūronai.

Teatrui

Visai kitokius žiūronus išvysite teatre. Čia visi ateina pasipuošę: gražesniais drabužiais, gražesniais papuošalais, su makiažu, su rankinėmis ir aksesuarais. Kaip pasipuošiama teatrui, taip puošnių reikia ir žiūronų. Todėl čia pamatysite metaliniais rėmeliais, į auksinius panašius žiūronus, kurie atrodys kaip puikūs papuošalai. Jų funkcija operos ir baleto teatre, filharmonijoje ir kitoje panašioje vietoje – geriau matyti, kas vyksta scenoje. Juk būna labai didelės salės, kai kurie žiūrovai atsiduria taip toli, kad tikrai nieko nemato, tik juodus taškelius scenoje ir didesnes dekoracijas. Tada ir praverčia teatrui skirti žiūronai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *