Turistinės avalynės rūšys

Avalynė iš AICJeigu ruošiatės į turistinę kelionę, surasti gerą sprendimą dėl avalynės gali padėti aic.lt, tačiau pirmiausia turite žinoti, kokia apskritai yra tinkama avalynė turistavimui. Juk jos gali būti įvairios ir nežinia, kokią geriausia avėti jums. Nežinote? Patarsime. Štai skirtingos avalynės rūšys, kurias verta turėti kiekvienam, norinčiam turistauti.

Lipimo kalnais avalynė

Jeigu planuojate kopti į kalnus, pamirškite, kad tai darysite su paprastais ėjimo ar sportiniais batais. Kalnai yra statūs, jų reljefai baisūs. Štai dėl ko jums geriausia būtų lipti į kalnus su specialiais kopimo batais.

Ėjimo batai

Vaikščioti tenka labai daug, kai keliaujame. Svarbu rasti pačius patogiausius ėjimo batus, kurie gal nebūtinai bus kažkokios įžymios sportinės avalynės gamintojos pavadinimo, tačiau bus vis tiek labai gražūs, geri, patogūs. Jeigu turite pėdos defektų, pasidarykite prieš kelionę specialius ortopedinius batus, jie jums leis judėti, nekenkiant sau.

Guminiai batai

Žinoma, jums taip pat reikia turėti ir guminius batus. Jeigu galite, kuo labiau kompaktiškus, mažiau sveriančius. Jie leis jums nebijoti bet kokio oro, o gal net ir aštriai draskančių brūzgynų, per kuriuos tenka prasibrauti laukinėje gamtoje. Tai gali būti jūsų kelionę išgelbėjanti turistavimo avalynė, tad būtinai tokius pasiimkite.

Vasarinė avalynė

Jei keliaujate vasarą, ir ypatingai keliaujant į karštus kraštus, reikia turėti avarinę patogią avalynę. Tai jokiu būdu nebus pobūvio aukštakulniai, tačiau vasarą galėsite juos avėti. Vasarinė avalynė leis jums vėdintis kojai, dėl to išvengsite didelio prakaitavimo, nuospaudų. Nutrynus batams iki žaizdų, gali atsirasti ir infekcijų, todėl, jeigu keliaujate miesto aplinkoje ir jeigu yra galimybė, visada galite naudoti vasarinę miesto avalynę ir su ja patogiai būti.Taigi, vasarinė avalynė turistavimui, norint patogiai judėti, yra labai svarbus dalykas.

Šlepetės dušui

Nors turėsite patogias basutes ar šlepetes karštai dienai, tai ne tas pats, kas avalynė dušui. Jeigu esate turistai, gyvenantys ne gamtoje, o viešbučiuose, bendrabučiuose, tuomet jums reikės šlepečių dušui, su kuriomis galėsite nebijoti eiti į bendrus ir viešbučių dušus. Kaip žinia, mūsų kojoms tenka patirti daugiausiai skirtingų paviršių, o ant žemės būna įvairių bakterijų. Nešvariuose dušuose galima pasigauti pėdų grybelį ar kokį kitą užkrėtimą, be to, jeigu dušas nešvarus, visada nemalonu eiti į nešvarią šlapią vietą basomis. Todėl dušo šlepetės bus ne ką pravartesnėturistavimo avalynė negu dideli ėjimo batai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *